Hayal

Balık burcu olmamdan mıdır bilmem beni ben yapan şeylerin başında hayal kurmam gelir. Hayal… gerçekleşmesi istenen özlenen şeyi düşünmek, zihinde canlandırmak demekmiş. Bu tanımı düşünüyorum bir süredir. Düşünmek de bir diğer meziyetim, neyse ona sonra geleceğim.

Hayaller, hayallerim… Ben hayal kurarım, çok da güzel kurarım. Yaşarım o hayali, neyin hayalini kuruyorsam duyguyu sonuna kadar da hissederim içimde. Ama sadece gerçekleşmesini istediğim şeylerin hayalini kurmam ben. Aksine hiç istemeyeceğim şeyleri de hayal ederim ki başıma gelmesin diye bir yol çizebileyim diye kendime.

O kadar gerçekçi hayal kurarım ki bazen inanırım, hayatıma yansıtırım bazen de kendimi hiç olmadığım biri gibi hayal eder öyle davranırım bir süre. Bunlar benim sevdiğim, kurmadığımda eksik hissedeceğim türden hayaller, beni ben yapan yanım.

Birgün bir dizide duymuştum ‘İnsan hayallerini bir kenara bıraktığında büyümüş olur’muş.

Ben de büyüyorum. Kurup da asla olmayacağını bildiğim her hayalimde biraz daha büyüyorum. Kiminde oldurmak için gücüm yok kiminde başkasına bağlıyım kiminde de…

‘Olmuyor işte, olmayacak biliyorum ama… ’ İşte o her ama da biraz daha büyüyorum…

“Hayal” için 2 yorum

 1. Hayallerim intihar etti gerçekliğin şırıngasıyla
  Hem de altın vuruş yaptı
  Belki yaşamak bir başka bahara
  Tabi cemre düşerse göz yaşlarıma…

  Liked by 1 kişi

 2. Hayal çok kurardım…daha gençken özellikle…çocukken.. sanırım yorgun düştüm..oysa hayal kurmak nasıl da umut veriyor.. yeniden başlasam iyi olur 🙂
  belki de hayal yolun yarısıdır..

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s