Yeni Maceram..

Hep yazdım, kendimi bildim bileli, yazmayı öğrendiğimden beri yazdım. Önce yazı yazmayı sevdim, sonra anılarım yazıya dönüştü,sonra duygularımı sonra düşüncelerimi aktardım kağıda. Aktardıkça rahatladım, azaldım belki ama çoğu zaman da arttım. Bana iyi geliyordu bunu anladım. Yazdım, bazen sakladım bazen yırtıp attım. Çok kaygılandım başlarda, iyi yazayım güzel, anlamlı olsun diye her şey… Sonra baktım ki bana iyi gelen yanı iyi yazmak değil sadece yazmakmış. İşte anladım ve sonra hiç durmadım.

Şimdi de buraya yazacağım. Belki yazdıklarımdan şeyler de paylaşacağım. Bana anı kalsın diye… Aklıma ne eserse, neler dökülürse yazıya, içimden geldiği gibi hiçbir kaygı gütmeden yazacağım.

“Yeni Maceram..” için 6 yorum

  1. güzel bir başlangıç. dahası doğru bir başlangıç. güzel niyetler. güzel duygular. güzel düşünceler barındırıyor gibi.
    bekliyoruz…

    Liked by 1 kişi

  2. “söz vermiştim kendi kendime: yazı bile yazmayacaktım. yazı yazmak da hırstan başka ne idi ? burada namuslu insanlar arasında sakin ölümü bekleyecektim. hırs hiddet neme gerekti? yapamadım. koştum tütüncüye, kağıt kalem aldım oturdum. Ada’nın tenha yollarında gezerken canım sıkılırsa küçük değnekler yontmak için cebimde taşıdığım çakımı çıkardım. kalemi yonttum. yonttuktan sonra tuttum öptüm. yazmasam deli olacaktım.”
    sait faik abasıyanık* haritada bir nokta

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s